Kozmetik Diş Hekimliği

Kozmetik diş hekimliği; dişlerinizin, ağzınızın ve gülüşünüzün görünümüyle ilgilidir. Diş hekimliğinin diş ve ağız sağlığında ek olarak, adından da anlaşılacağı üzere estetiğe odaklanmış olan biçimidir. Bu tür diş hekimliği uygulamalarına “Kozmetik Diş Hekimliği” de denilebilir. Onlarca yıldır var olan bu teknik, diş hekimliğinde kullanılan teknolojinin gelişmesiyle birlikte geçmişe göre çok daha yaygın hale gelmiştir.

Geleneksel diş hekimliğinden ayrı olsa da, kozmetik diş hekimliği uygulamaları pek çok hekimin aslında standart uygulamaları arasında yer almaktadır. Rengi bozulmuş dişlerin beyazlatılması, yontulmuş veya şekli bozulmuş dişlerin düzeltilmesine yarayan pek çok teknik aslında Kozmetik Diş Hekimi olmayan hekimler tarafından da sıklıkla uygulanmaktadır. Hatta bazı kozmetik diş hekimliği teknikleri, standart tedavi prosedürlerinden önce hazırlık aşamalarında da kullanılabilmektedir.

Gelişmiş diş beyazlatmadan, saydam diş kaplamalarına ve tam gülümseme makyajlarına kadar pek çok seçenek sizleri bekliyor. Dişlerinizi daha parlak ve beyaz, gülüşünüzü daha etkili ve güçlü hale getirebilmek için pek çok farklı seçeneğiniz bulunuyor.

Diş Beyazlatma

En bilinen kozmetik diş hekimliği tedavi yöntemidir. Geçmişte Bon Jovi, Tom Cruise, Victoria Beckham gibi ünlülerin yaptığı ama şimdilerde çok daha fazla insan için erişilebilir olan bu yöntemle; rengi atmış yahut lekelenmiş dişler parlatılır. Son derece basit bir işlem olup bir muayenehanede, klinikte veya diş hekiminin evinde sunduğu bir sistemle gerçekleştirilebilir.

Bonding

Bonding, diş rengindeki malzemeleri diş yüzeyine yapıştırılarak gerçekleştirilir. Yontulmuş, kırılmuş, çatlamış, lekelenmiş veya aralarında boşluk bulunan dişlerini görünümünü iyileştirmek için başvurulan bir yöntemdir.

Lamine Diş

Lamine diş, dişlerdeki renk değişikliklerini veya kusurları gizlemek için kullanılır. Bunlar basitçe ince, özel yapım porselen kabuklardır. Lamine diş tedavisi, diş yüzeyinin bu kabuklarla kaplanması işlemine verilen addır.

Diş Düzeltme

Bu prosedürde, diş minesi değiştirilir veya çıkarılır. Diş düzeltme tedavisinde dişlerin görünümlerini iyileştirmek için dişler değiştirilir.

Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı, kapsamlı bir kozmetik diş hekimliği yöntemidir. İçinde birçok farklı prosedür barındırmaktadır. Bir binanın tasarlanması gibi, bir kişinin yüzüne, çene ve diş yapısına göre gülümsemesinin nasıl en düzgün ve en estetik olacağının tasarlanmasıdır da denilebilir. Dişlerin ve kişinin gülümsemesinin genel görünümünün en detaylı şekilde değerlendirilmesini gerektirir.

Kozmetik diş hekimliği tedavilerimiz ve fiyatlarımız hakkında bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

TOP